SPELPROGRAM PDF
Här kan du ta hem spelprogrammet för cupen
i pdf-format:
Spelprogram pdf

Fotbollscup 2022
Spelprogram


Cupspelet har samlat 16 lag vilka fördelas på 4 grupper där de två främst placerade lagen i respektive grupp
går vidare till slutspel vilket avgörs torsdag 26 maj på Nynäs IP.
Samtliga matcher spelas på Nynäs IP, plan A och B.

Herrar Grupp 1
ACF Gefle Viola, FC Torsk, GKSK, Sehed Bygg FC.
Datum Tid Plan Match Resultat
Mån 9/5 18.15 NA Sehed Bygg FC - GKSK 1-3
" 18.15 NB FC Torsk - ACF Gefle Viola 2-3
Mån 16/5 19.45 NA GKSK - ACF Gefle Viola 0-2
" 19.45 NB FC Torsk - Sehed Bygg FC 0-1
Mån 23/5 18.45 NA GKSK - FC Torsk 2-2
" 18.45 NB ACF Gefle Viola - Sehed Bygg FC 3-4

Tabell Grupp 1

V O F P
ACF Gefle Viola 3 2 0 1 8-6 6
Sehed Bygg FC 3 2 0 1 6-6 6
GKSK 3 1 1 1 5-5 4
FC Torsk 3 0 1 2 4-6 1

Herrar Grupp 2
FC Bockimovic, Frälsningsarmén, Gott och Blandat 1, PFV
Datum Tid Plan Match Resultat
Mån 9/5 18.45 NA Gott och Blandat 1 - FC Bockimovic 3-0
" 18.45 NB PFV - Frälsningsarmén 0-1
Mån 16/5 19.15 NA FC Bockimovic - Frälsningsarmén 1-2
" 19.15 NB PFV - Gott och Blandat 1 2-5
Mån 23/5 18.15 NA FC Bockimovic - PFV 3-1
" 18.15 NB Frälsningsarmén - Gott och Blandat 1 3-2


Tabell Grupp 2

V O F P
Frälsningsarmén 3 3 0 0 6-3 9
Gott och Blandat 3 2 0 1 10-5 6
FC Bockimovic 3 1 0 2 4-6 3
PFV 3 0 0 3 3-9 0

Herrar Grupp 3
Sodexo, Stepsis FC, Team Kungburk, Team Walbo
Datum Tid Plan Match Resultat
Mån 9/5 19.15 NA Team Kungburk - Sodexo 2-0
" 19.15 NB Team Walbo - Stepsis FC 3-0
Mån 16/5 18.45 NA Sodexo - Stepsis FC 0-1
" 18.45 NB Team Walbo - Team Kungburk 1-0
Mån 23/5 19.45 NA Sodexo - Team Walbo 0-4
" 19.45 NB Stepsis FC - Team Kungburk 0-2


Tabell Grupp 3

V O F P
Team Walbo 3 3 0 0 8-0 9
Team Kungburk 3 2 0 1 4-1 6
Stepsis FC 3 1 0 2 1-5 3
Sodexho 3 0 0 3 0-7 0


Herrar Grupp 4

Herrar Grupp 4
BK Luftslott, GBK, Kärringar på Vift, KTAGM.
Datum Tid Plan Match Resultat
Mån 9/5 19.45 NA BK Luftslott - GBK 2-1
" 19.45 NB Kärringar på Vift - KTAGM 0-12
Mån 16/5 18.15 NA GBK - KTAGM 2-6
" 18.15 NB Kärringar på Vift - BK Luftslott 0-6
Mån 23/5 19.15 NA GBK - Kärringar på Vift 7-0
" 19.15 NB KTAGM - BK Luftslott 6-0


Tabell Grupp 4

V O F P
KTAGM 3 3 0 0 24-2 9
BK Luftslott 3 2 0 1 8-7 6
GBK 3 1 0 2 10-8 3
Kärringar på Vift 3 0 0 3 0-25 0

Slutspel Torsdag 26 maj på Nynäs IP
Kvartsfinaler
1 11.00 NA ACF Gefle Viola - BK Luftslott 1-0
2 11.00 NB Frälsningsarmén - Team Kungburk 1-2 eft.st
3 11.30 NA Team Walbo - Gott och Blandat 0-1 eft.st
4 11.30 NB KTAGM -

Sehed Bygg FC

2-0
Semifinaler
5 12.15 NA ACF Gefle Viola - Team Kungburk 1-2 eft,st
6 12.15 NB Gott och Blandat - KTAGM 2-0

Final

7 13.00 NA Team Kungburk - Gott och Blandat 1-0

Grattis till årets cupmästare Team Kungburk!

SPELPROGRAM PDF
Här kan du ta hem spelprogrammet för cupen
i pdf-format:
Spelprogram pdf

Information: Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga upplevelse. Genom att fortsätta surfa godkänner du detta. Läs mer

OK