SPELPROGRAM PDF
Här kan du ta hem spelprogrammet för cupen
i pdf-format:
Spelprogram pdf

Fotbollscup 2022
Spelprogram


Cupspelet har samlat 16 lag vilka fördelas på 4 grupper där de två främst placerade lagen i respektive grupp
går vidare till slutspel vilket avgörs torsdag 26 maj på Nynäs IP.
Samtliga matcher spelas på Nynäs IP, plan A och B.

Herrar Grupp 1          
ACF Gefle Viola, FC Torsk, GKSK, Sehed Bygg FC.      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 9/5 18.15 NA Sehed Bygg FC - GKSK 1-3
" 18.15 NB FC Torsk - ACF Gefle Viola 2-3
Mån 16/5 19.45 NA GKSK - ACF Gefle Viola 0-2
" 19.45 NB FC Torsk - Sehed Bygg FC 0-1
Mån 23/5 18.45 NA GKSK - FC Torsk -
" 18.45 NB ACF Gefle Viola - Sehed Bygg FC -

Tabell Grupp 1

    V O F   P
ACF Gefle Viola 2 2 0 0 5-2 6
GKSK 2 1 0 1 3-3 3
Sehed Bygg FC 2 1 0 1 2-3 3
FC Torsk 2 0 0 2 2-4 0

 

Herrar Grupp 2          
FC Bockimovic, Frälsningsarmén, Gott och Blandat 1, PFV  
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 9/5 18.45 NA Gott och Blandat 1 - FC Bockimovic 3-0
" 18.45 NB PFV - Frälsningsarmén 0-1
Mån 16/5 19.15 NA FC Bockimovic - Frälsningsarmén 1-2
" 19.15 NB PFV - Gott och Blandat 1 2-5
Mån 23/5 18.15 NA FC Bockimovic - PFV -
" 18.15 NB Frälsningsarmén - Gott och Blandat 1 -


Tabell Grupp 2

    V O F   P
Gott och Blandat 2 2 0 0 8-2 6
Frälsningsarmén 2 2 0 0 3-1 6
PFV 2 0 0 2 2-6 0
FC Bockimovic 2 0 0 2 1-5 0

 

Herrar Grupp 3          
Sodexo, Stepsis FC, Team Kungburk, Team Walbo      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 9/5 19.15 NA Team Kungburk - Sodexo 2-0
" 19.15 NB Team Walbo - Stepsis FC 3-0
Mån 16/5 18.45 NA Sodexo - Stepsis FC 0-1
" 18.45 NB Team Walbo - Team Kungburk 1-0
Mån 23/5 19.45 NA Sodexo - Team Walbo -
" 19.45 NB Stepsis FC - Team Kungburk -


Tabell Grupp 3

    V O F   P
Team Walbo 2 2 0 0 4-0 6
Team Kungburk 2 1 0 1 2-1 3
Stepsis FC 2 1 0 1 1-3 0
Sodexho 2 0 0 2 0-3 0


Herrar Grupp 4

 

Herrar Grupp 4          
BK Luftslott, GBK, Kärringar på Vift, KTAGM.      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 9/5 19.45 NA BK Luftslott - GBK 2-1
" 19.45 NB Kärringar på Vift - KTAGM 0-12
Mån 16/5 18.15 NA GBK - KTAGM 2-6
" 18.15 NB Kärringar på Vift - BK Luftslott 0-6
Mån 23/5 19.15 NA GBK - Kärringar på Vift -
" 19.15 NB KTAGM - BK Luftslott -


Tabell Grupp 4

    V O F   P
KTAGM 2 2 0 0 18-2 6
BK Luftslott 2 2 0 0 8-1 6
GBK 2 0 0 2 3-8 0
Kärringar på Vift 2 0 0 2 0-18 0

 

Slutspel Torsdag 26 maj på Nynäs IP      
             
Kvartsfinaler          
1 11.00 NA Ettan grupp 1 - Tvåan grupp 4 -
2 11.00 NB Ettan grupp 2 - Tvåan grupp 3 -
3 11.30 NA Ettan grupp 3 - Tvåan grupp 2 -
4 11.30 NB Ettan grupp 4 - Tvåan grupp 1 -
             
Semifinaler          
5 12.15 NA Segrare match 1 - Segrare match 2 -
6 12.15 NB Segrare match 3 - Segrare match 4 -
             
Final            
7 13.00 NA Segrare match 5 - Segrare match 6 -

SPELPROGRAM PDF
Här kan du ta hem spelprogrammet för cupen
i pdf-format:
Spelprogram pdf

Information: Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga upplevelse. Genom att fortsätta surfa godkänner du detta. Läs mer

OK