Spelprogram 3-manna cup

Tremannacupen ersätter denna säsong ordinarie cupspel då ordinarie innebandyplan för närvarande ej är spelbar på grund av vattenskada.

18 lag är anmälda till detta cupspel med spelstart 30/10. Matcherna spela i "Lilla hallen" på Sporthuset Gävle Strand.

Spelprogram

(Håll mobilen i liggande läge för att se hela tabellerna i din mobiltelefon.)

Grupp 1
8 Mythos, Korsnäs, Nordiska Krigare, OBM 2,
Datum Tid Match Resultat
Sön 31/10 10.00 Korsnäs - OBM 2 9-5
" 10.35 Nordiska Krigare - 8 Mythos 7-1
Sön 7/11 10.00 OBM 2 - 8 Mythos 7-5
" 10.35 Nordiska Krigare - Korsnäs 3-9
Sön 14/11 13.30 OBM 2 - Nordiska Krigare 13-6
" 14.05 8 Mythos - Korsnäs 3-16


Tabell grupp 1

V O F P
Korsnäs 3 3 0 0 34-11 9
OBM 2 3 2 0 1 25-20 6
Nordiska Krigare 3 1 0 2 16-23 3
8 Mythos 3 0 0 3 9-30 0

Grupp 2
ABAB, Enanders Plåt, Lördagsklubben HK, OBM 1
Datum Tid Match Resultat
Sön 31/10 11.10 OBM 1 - ABAB 11-8
" 11.45 Lördagsklubben HK - Enanders Plåt 7-2
Sön 7/11 11.10 ABAB - Enanders Plåt 10-4
" 11.45 Lördagsklubben HK - OBM 1 1-20
Sön 14/11 12.20 ABAB - Lördagsklubben HK 8-5
" 12.55 Enanders Plåt - OBM 1 3-22


Tabell Grupp 2

V O F P
OBM 1 3 3 0 0 53-12 9
ABAB 3 2 0 1 26-20 6
Lördagsklubben HK 3 1 0 1 13-30 3
Enanders Plåt 3 0 0 3 9-34 0

Grupp 3
BK Nacksving, Häsen Tigers, Lantmäteriet, UKG, Team Stolpskott
Datum Tid Match Resultat
Sön 31/10 12.20 UKG - Lantmäteriet 8-2
" 12.55 Häsen Tigers - Team Stolpskott 9-10
Lör 6/11 10.00 Lantmäteriet - BK Nacksving 7-10
" 10.35 Team Stolpskott - UKG 15-2
Sön 7/11 12.20 Team Stolpskott - Lantmäteriet 14-5
" 12.55 BK Nacksving - Häsen Tigers 3-6
Lör13/11 10.00 Lantmäteriet - Häsen Tigers 10-4
" 10.35 UKG - BK Nacksving 0-5 wo
Sön 14/11 11.10 Häsen Tigers - UKG 5-0 wo
" 11.45 Team Stolpskott - BK Nacksving 9-4


Tabell Grupp 3

V O F P
Team Stolpskott 4 4 0 0 48-20 12
Häsen Tigers 4 2 0 2 24-23 6
BK Nacksving 4 2 0 2 22-22 6
Lantmäteriet 4 1 0 3 24-36 3
UKG 4 1 0 3 10-27 3

Grupp 4
Elbyrån Bulls, Noll Mål Framåt, One Season Wonders,Söndags United, The Hiss
Datum Tid Match Resultat
Sön 31/10 13.30 The Hiss - Söndags United 4-10
" 14.05 One Season Wonders - Elbyrån Bulls 4-6
Lör 6/11 11.10 Söndags United - Noll Mål Framåt 8-4
" 11.45 Elbyrån Bulls - The Hiss 6-5
Sön 7/11 13.30 Elbyrån Bulls - Söndags United 9-6
" 14.05 Noll Mål Framåt - One Season Wonders 4-9
Lör 13/11 11.10 Söndags United - One Season Wonders 2-9
" 11.45 The Hiss - Noll Mål Framåt 10-1
Sön 14/11 10.00 One Season Wonders - The Hiss 4-7
" 10.35 Elbyrån Bulls - Noll Mål Framåt 10-3


Tabell grupp 4

V O F P
Elbyrån Bulls 4 4 0 0 31-8 12
One Season Wonders 4 2 0 2 26-19 6
The Hiss 4 2 0 2 26-21 6
Söndags United 4 2 0 2 26-26 6
Noll Mål Framåt 4 0 0 4 12-37 0


SLUTSPEL LÖRDAG 20/11

Kvartsfinaler
match 1 11.00 Korsnäs - One Season Wonders 12-2
match 2 11.30 OBM 1 - Häsen Tigers 6-1
match 3 12.00 Team Stolpskott - ABAB 10-4
match 4 12.30 Elbyrån Bulls - OBM 2 6-8
Semifinaler
match 5 13.00 Korsnäs - OBM 1 6-5 eft.str
match 6 13.30 Team Stolpskott - OBM 2 7-6
Final
match 7 14.15 Korsnäs - Team Stolpskott 2-3

Grattis till Team Stolpskott!

Information: Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga upplevelse. Genom att fortsätta surfa godkänner du detta. Läs mer

OK